Jomo

2023 Dekorasyon ve Tasarım Trendleri

Dekorasyon trendleri, insanların yaşam tarzları, sosyal ve kültürel değişimler, teknolojik ilerlemeler, ekonomik durum ve çevresel faktörler gibi pek çok faktör tarafından etkilenir. Bu faktörler, insanların beklentilerini, ihtiyaçlarını ve zevklerini belirler ve bu doğrultuda evlerinin görünümünü ve iç düzenini değiştirirler. Ayrıca, tasarımcılar ve dekorasyon firmaları da bu trendleri takip ederek, müşterilerin beklentilerini karşılamaya çalışırlar.

2023’te müşterilerin beklentilerini karşılama konusunda tasarımcılara her yıldan daha fazla iş düştüğünü söyleyebiliriz. Renk seçimlerinden, duvar kağıtlarına mobilya tarzlarından dekorasyonda sanatın kullanımına kadar birçok alanda köklü değişiklikler 2023’te bizi bekliyor.

  • Canlı Renk Seçimi

2023’te nötr renklerden canlı renklere hızlı bir geçiş var. Yeşil, turuncu ve sarının canlı tonları bu senenin moda renkleri arasında. Bu sene sakin ve klasik seçimlerdense cesaret ve yaratıcılık ön planda olacak!

  • Antika ya da Eski Eşyaların Yeniden Kullanımı

Bazen bir eve girersiniz tüm dekorasyon kuralına uygun yapılmıştır ama bir şeyler eksiktir. Ruh! İşte bu yüzden 2023 trendlerini biz çok sevdik. Çünkü mekana sıcaklık, samimiyet getiren tüm değişiklikler bu seneki trendlerde var! Bu sene mekanlarda modern tasarımların yanında hem antika hem de eve ruh katan yenilenmiş eski eşyaların kullanımı çok moda.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Görsel: www.instagram.com/thistimeincolour/

  • Yuvarlak Hatlı Mobilyalar

Bu sene dekorasyonda çok daha samimi ve sıcak bir hava var demiştik! Bu değişikliğin bir kolu da mobilya sektörüne uzanıyor. Bu sene hem mobilya hem de aksesuar tasarımlarında köşeli hatlarda yuvarlak hatlara geçiş var. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Vurgulu Duvarlar

Evin görüntüsünü ve atmosferini belirleyen önemli unsurlardan biri duvarlardır. Kendi stilini ortaya koyarak mekana rahat ve estetik bir hava katmanın en kolay yollarından biri de vurgulu duvarlardan geçer. Tek bir duvar üzerinde yapacağınız hareket ve onu destekleyen mobilya seçimiyle harika bir sonuç almamanız mümkün değil!

  • Beton Mobilya ve Aksesuarlar

Beton duvarlar, beton mobilyalar ve beton aksesuarlar geçen yıllardaki dekorasyon trendlerinde yerlerini almıştı. 2023 senesinde de dekorasyonda beton kullanımı popülerliğini sürdürüyor ama tek bir farkla! Geçen senelerde betonun daha soft renklerle beraber kullanımı tercih edilirken bu sene sarı, turuncu, yeşil gibi daha canlı renklerle kullanımı ön planda.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu